top of page
logoVR black.png

Doskonały szybowiec

Czysta wydajność
ATOS VR został zaprojektowany jako urządzenie konkurencyjne. Standardowa regulacja płaszczyzny ogonowej pozwala uzyskać harmonijną krzywą ciśnienia łuku w całym zakresie prędkości. Jego wyjątkowa cisza w warunkach termicznych pozwala na swobodne latanie.

Na życzenie dostępny z pełnym kilem węglowym.

żądanie pilota
ATOS VR ma łatwą obsługę i dobre charakterystyki startu i lądowania. Poprzez swoje winglety ma wyjątkowo neutralny przebieg krzywizny.

Jest odpowiedni dla ambitnych pilotów tras. Dzięki opcjonalnemu kilowi ​​węglowemu staje się urządzeniem najwyższej klasy.

tabela VR.png
logoVRplus black.png

Szybowiec
Ze względu na rozpiętość 14,5 m, ATOS VRplus apeluje przede wszystkim do pilotów o masie zawieszenia 95 kg, którzy cenią sobie najlepsze ślizganie i najniższe samowyzwalanie. Standardowy, pełnowęgienny kil zapewnia mu wyjątkową ciszę i sprawia, że ​​jest on predestynowany do użytku w zawodach i na trasach przelotowych tak samo łatwo dla pilotów, którzy cenią sobie wspaniały spokój i bardzo niski poziom samozniszczenia. 
Prędkości startu i lądowania są niższe niż w mniejszych modelach. 
W szybkim poślizgu nie pozostaje jednak w tyle za mniejszymi modelami i był w stanie to udowodnić i zdominować na Angerer Open 2015 i 2017.

żądanie pilota
Ze względu na swoją masę i większą rozpiętość, ATOS VRplus apeluje przede wszystkim do doświadczonych pilotów. Niemniej jego zachowanie w locie jest dobroduszne, a jego obsługa w locie jest łatwa. Zwłaszcza w przypadku cięższych pilotów ma niską prędkość startu i lądowania, pomimo dużej przewagi.

Zwłaszcza wyjątkowo nisko wysycone spoilery Aufnicken są postrzegane przez wielu pilotów jako bardzo przyjemne.

logoVRs black.png

Nasz lekki

Światło ATOS-VRS jest lekką konstrukcją z rodziny ATOS. W wersji zoptymalizowanej pod kątem ciężaru bez regulowanego ogona z marynarzem z pełnym wyposażeniem waży zaledwie 35 kg. Zaprojektowany dla max. Ciężar zawieszenia 85 kg, mówi szczególnie lekkich pilotów, którzy cenią sobie wydajność i dobrą obsługę. Dostępne są dwa Trapeze, sprawdzony uprząż AIR-stream i nieco mniejsza wersja, która ułatwia małym spacerowiczom chodzenie i startowanie. Dzięki pełnowęglowemu kilowi ​​możliwe jest ulepszenie światła VRS do urządzenia konkurencyjnego. Jego krótki rozmiar sprawia, że ​​jest idealnym towarzyszem podróży.

żądanie pilota

ATOS VRS ma gładką, ale łatwą obsługę. Dzięki niewielkiemu ciężarowi i niewielkiemu trapezowi umożliwia nawet małym i lekkim pilotom bezpieczną obsługę naziemną i start / lądowanie.

Jest odpowiedni dla pilotów rekreacyjnych i wyposażony w opcjonalny regulowany ogon dla ambitnych pilotów. Dla konkurencyjnego pilota oferujemy również opcjonalny kil całkowicie węglowy, z którym ATOS VRS spełnia najwyższe wymagania wydajnościowe.

Wprowadzenie do ATOS VRS jest po prostu możliwe dla przeszkolonego pilota latawca. Wysoki potencjał wydajności umożliwia nawet początkującym długie godziny lotów, które mają wysoki efekt treningowy.

Motoryzacja - ATOS VRS135, ATOS VRS190 i ATOS VRS280

Model ATOS VRS135 nadaje się do motoryzacji za pomocą pasa silnikowego dla lekkich pilotów.

Modele ATOS VRS135, VRS190 i VRS280 bardzo dobrze nadają się do wykorzystania jako obszar lub obszar trike na minimum. Ze względu na wysoki dopuszczalny ładunek VRS190 ma zastosowanie jako obszar dla wózków Silent Glider lub innych lekkich wózków trikes dla normalnych ciężkich pilotów.

ATOS VRS280 jest w szczególności oferowany jako powierzchnia trike dla lekkich dwumiejscowych wózków.

Motoryzacja ATOS VRSlight jest odradzana ze względu na niską masę całkowitą pojazdu.

bottom of page